Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Auto vás může šmírovat. FBI zneužívá bezpečnostní systémy aut

Auto vás může šmírovat. FBI zneužívá bezpečnostní systémy aut

Bezpečnostní systémy automobilů umožňují získat polohu kradeného vozidla nebo dokonce vypnout motor. Tytéž systémy lze však použít ke sledování a odposlechu. FBI tyto možnosti již několik let využívá.

O tom, že operátoři ukládají metadata hovorů či SMS zpráv, aby je následně mohli zpřístupnit policii, víme všichni. S narůstajícím množstvím elektroniky, která komunikuje se vzdálenými servery, se však nabízejí i další možnosti pro bezpečnostní orgány, jak sledovat podezřelé osoby. Jednou z nejdůležitějších kategorií jsou potom systémy v automobilech.

Za normálních okolností zvyšují bezpečnost pasažérů nebo chrání před krádeží, ovšem mohou posloužit i ke sledování či dokonce k odposlechu. Forbes se na toto téma zaměřil poté, co získal soudní spisy odkrývající rozsah využívání těchto prostředků.

Jeden z prvních případů, na které Forbes upozorňuje, pochází z roku 2014, kdy společnost Sirius XM obdržela požadavek na sledování podezřelého vozidla, jež bylo vybaveno právě trackovacím zařízením. To je primárně určeno pro nalezení automobilu v případě jeho krádeže a funguje stejně jako funkce Find My iPhone nebo alternativa pro telefony s Androidem. Pokud majitel nahlásí odcizení vozidla, operátor společnosti aktivuje tuto funkci, a okamžitě tak získá polohu auta.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA ŽIVĚ.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek