Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Autodrom Most zasáhla protihluková vyhláška. Jaké závody radní zatrhli?

Autodrom Most zasáhla protihluková vyhláška. Jaké závody radní zatrhli?

Zástupci Autodromu Mostu v reakci na schválenou protihlukovou vyhlášku žádali mostecké radní o povolení 16 závodů. Povoleno však bylo jen šest z nich.

Mostečtí radní tento měsíc schválili protihlukovou vyhlášku, která výrazně omezuje fungování tamějšího závodního okruhu. Schválená vyhláška totiž snižuje hluk v době, kdy se jezdí nejprestižnější závody. Norma už má své první „plody,“ před kterými Autodrom varoval. Radní totiž nepochopitelně povolili jen šest navržených závodů pro letošní sezonu.

Zástupci Autodromu Most žádali radní o výjimku pro 16 nejdůležitějších akcí letošního roku, na které by se podle jejich názoru měla vztahovat výjimka z protihlukové normy. Ta omezuje hluk během státních svátků a v neděli po 12. hodině, zároveň hluk musí být omezen ve všech ostatních dnech po 18. hodině, kdy zakazuje používání hlučných strojů, přístrojů a zařízení a veškeré další činnosti, které vytvářejí souvisle po dobu delší než pět minut hluk, vibrace či dunění. Přestože okruh vyhláška nejmenuje, je jasné, proti komu je namířena.

Celý článek si můžete přečíst na webu Auto.cz.