Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česká vynalézavost. Řidiči se snaží parkovací zóny obcházet upravenými značkami

Česká vynalézavost. Řidiči se snaží parkovací zóny obcházet upravenými značkami

Pražští strážníci odhalili v parkovacích zónách od jejich zavedení přes 100 aut s přelepenými nebo jinak upravenými registračními značkami. Uvedli to v tiskové zprávě na webu. Parkovací zóny byly v Praze rozšířeny do nových oblastí loni. Parkování tam kontroluje speciální auto snímající registrační značky.

Zóny začaly platit v dubnu loňského roku v Praze 5 a Praze 6, od září platí také na Jarově v Praze 3. Od začátku platnosti nových zón placeného stání Městská policie Praha odhalila více než 100 případů zakrývání, pozměňování nebo jinak upravených registračních značek," uvedli strážníci.

Poslední případ řešili ve středu odpoledne v Holečkově ulici v Praze 5. Strážník si všiml auta s registrační značkou zakrytou falešnou s jinými čísly. Strážník proto na místo přivolal Policii ČR, která si následně celou věc převzala k dalšímu opatření," píše se dále v tiskové zprávě.

Speciální vozidlo s kamerami, které kontroluje parkující auta v nově zavedených zónách v Praze 5 a 6, zvládne denně zaznamenat 20.000 registračních značek. Po Praze jezdí čtyři taková auta, registrační značku vozu bez oprávnění odešlou elektronicky městské policii, která ji následně postoupí magistrátu. Úřad pak zahájí správní řízení.

První zóny začaly v Praze fungovat v současném systému v roce 1996 v části Prahy 1. Následně byly rozšířeny na celou Prahu 1, 2, 3 a 7 a části Prahy 16. Loni byly rozšířeny na Praha 5, 6, část Prahy 8 a další část Prahy 3. Letos v říjnu se oba systémy sjednotí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek