Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Cesta do Chorvatska bude letos zase o něco dražší. Poradíme, jak přes Slovinsko bez známky

Cesta do Chorvatska bude letos zase o něco dražší. Poradíme, jak přes Slovinsko bez známky

Cesta do Chorvatska se v létě 2017 trochu protáhne a krapet prodraží. Zvedly a ještě se zvednou ceny mýta i potravin. A taky přibudou uzavírky. Přesto se Jadranu Češi jen tak nevzdají. Pořád jde o příjemnou dovolenou, v níž hraje moře & auto roli č. 1.

 

Počty turistů mířících do Chorvatska každoročně stoupají, aut přitom neubývá. Jako každý rok přitom na řidiče čeká celá řada nástrah. Třeba u nás se dálnice D1 bude opravovat možná až na devíti úsecích, staví se směrem na jih, v Rakousku, Slovinsku… Chorvaté už mají dálnice perfektní, jenže za ně utratili tolik peněz, že bankrotující dálniční společnost musí zachraňovat zdražením mýtného. Kudy tedy jet? Prověřili jsme nejlepší trasy a pečlivě porovnali náklady. Přinášíme také další tipy, jak se vyhnout komplikacím.

Za jeden průjezd padesáti kilometrů slovinské dálnice zaplatíte 400 Kč. Vyplatí se sjet? A funguje dříve prověřená trasa?

Pokud do většiny plánovačů zadáte, že se chystáte k Jaderskému pobřeží, vyplivnou na vás trasu přes Vídeň, Graz a dále kousek slovinské dálnice. Jenže jak už jsme psali v minulých letech, padesátikilometrový kus je sice pohodlný, slovinská dálniční společnost však za známku nutnou k jeho využití žádá 15 eur – tedy 400 korun. A to ne na běžných deset, ale pouhých sedm dnů. Většina motoristů mířících na týdenní dovolenou proto bude muset zakoupit kupony dva. Nebo se dálnici vyhnout.

Více si přečtěte na webu Auto.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek