Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Evropané za německé dálnice platit nechtějí. "Cizinci jim zaplatí opravy," bouří se europoslanci

Evropané za německé dálnice platit nechtějí. "Cizinci jim zaplatí opravy," bouří se europoslanci

Evropský parlament se dnes velkou většinou hlasů domáhal od Evropské komise, aby vysvětlila změnu svého názoru na chystané zpoplatnění německých dálnic. Pro příslušné usnesení hlasovalo 510 z 691 přítomných poslanců, 126 bylo proti a 55 se zdrželo.

„Zda komise bude reagovat? To je vždycky s velkým otazníkem a není to nutně pravidlem,“ řekl ČTK český poslanec Pavel Svoboda, který v europarlamentu vede právní výbor a je také členem dopravního výboru. „Každopádně je to legitimní dotaz na situaci, která se nazývá diskriminace na základě státní příslušnosti,“ dodal s tím, že ve hře je princip celé EU, a proto je aktivita Evropského parlamentu velmi potřebná. S nadsázkou by se totiž podle Svobody dalo říci, že „cizinci budou Němcům platit opravy dálnic, protože sami Němci si mýtné budou odečítat od svých daní.“

 

Komise v reakci na původní plán zavedení mýtného, které by si němečtí řidiči mohli odečíst z daní, upozornila Berlín na porušení nediskriminačních pravidel unie a zahájila příslušné řízení. Tento postup, který by mohl vést až k potrestání Německa, ale zastavila, když Berlín plán na zavedení mýtného přepracoval. I tento systém ale podle europoslanců povede k nepřímé diskriminaci zahraničních řidičů.

Německá vláda schválila návrh zavedení dálničních poplatků pro osobní auta v lednu. Mýtné by se mělo začít vybírat po letošních podzimních volbách. Zavedení mýtného kritizuje jak německá opozice, tak sousední Rakousko, které hrozí žalobou u Soudního dvora Evropské unie. Návrh kritizuje i česká vláda.

 

Europoslanci již v únorové rozpravě označili německé mýtné za diskriminaci cizinců a vyzvali Komisi, aby Berlínu neustupovala. Eurokomisařka Violeta Bulcová tehdy tvrdila, že komise ještě celou záležitost s Německem nedořešila.

Návrh schválený německou vládou v lednu počítá s tím, že dálniční známky si budou sice muset koupit všichni majitelé aut, kteří budou chtít použít německé dálnice, avšak německým řidičům se poplatky vrátí formou slevy na dani.

 

Komisařka Bulcová vysvětlovala změnu přístupu komise tím, že Berlín učinil kroky k odstranění diskriminace a stanovil například rozumné ceny krátkodobých známek, kterých budou zahraniční řidiči využívat nejvíce. Ceny za desetidenní mýtné se mají pohybovat v závislosti na množství emisí v rozmezí od 2,5 eura do 25 eur (zhruba 68 až 675 korun). Komise navíc podle Bulcové v případě Německa řízení kvůli porušení unijních pravidel neukončila, ale jen pozastavila.

Přestože se v členských státech EU liší systémy výběru mýtného, všechny platí pro všechny uživatele silnic. Mýto vybírá podle ujeté vzdálenosti Francie, Řecko, Chorvatsko, Irsko, Polsko, Portugalsko, Španělsko a Itálie. Časové poplatky, tedy časově omezené dálniční známky, uplatňuje Bulharsko, Česko, Maďarsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko. Bezplatné jsou dálnice a silnice například v Beneluxu, Skandinávii či Pobaltí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek