Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Golf GTI First Decade Concept: Čtyřsetkoňový hybrid pro Wörthersee

Golf GTI First Decade Concept: Čtyřsetkoňový hybrid pro Wörthersee

Učni Volkswagenu vytvořili už desátou studii pro GTI Treffen u jezera Wörthersee. Tentokrát přestavěli Golfa GTI na hybrid. Společnost mu dělá... elektrický kombík!

Ani letošní největší evropské setkání příznivců vozů koncernu Volkswagen, pořádané už desítky let u rakouského jezera Wörthersee, se neobejde bez konceptu na bázi Golfu GTI. V posledních letech si vzali tvorbu showcarů na starosti učni Volkswagenu a pokud pátráte po původu označení Golf GTI First Decade, tak má spojitost právě s tím - slaví se deset let těchto učňovských prací.

 Koncept gétéíčka je letos v souladu s novou "elektrickou" budoucností Volkswagenu hybrid, ovšem ne ledajaký. Má totiž celkový výkon 415 koní (305 kW), přičemž elektromotor do kompletu přispívá svými 12 kW (16 k). Spalovací motor nezveřejněného objemu (patrně dvoulitr TSI) roztáčí přední kola, elektřina se stará o pohon kol zadní nápravy.

Auto umí jet pouze na spalovací motor i výhradně na elektřinu a obě jednotky samozřejmě také zvládají spolupracovat v hybridním módu. letos na projektu pracovalo třináct vybraných učňů, kteří zvolili pro auto dvoubarevnou kombinaci laku s kontrastními polepy a přidali dvacetipalcová kola a střešní spoiler z verze Clubsport. Kabina přišla o zadní sedadla, přibyla tuningová rezerva a výkonný audiosystém. Sedadlo řidiče s masážní funkcí lze ovládat aplikací ve smartphonu nebo tabletu. Obě sedadla dostala čalounění kůží nappa a alcantarou.

Celý článek si můžete přečíst na webu Auto.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek