Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Inferno One: Pekelný stroj z České republiky bude sportovní limitkou s famózní technikou

Inferno One: Pekelný stroj z České republiky bude sportovní limitkou s famózní technikou

Není zvykem, aby se v našich končinách hovořilo o stavbě prémiových výkonných sporťáků. Přesto se tu jeden takový rýsuje. Vyjede na silnice už v příštím roce první „český McLaren“?

Práce na projektu českého sporťáku započaly před téměř deseti lety. V roce 2008 se v hlavě autora Petra Nováka zrodil nápad na stavbu takového vozu, v témže roce vzniká tak první reálný obrázek o tom, jak by sporťák mohl vypadat. Od roku 2014 se intenzivně pracuje na stavbě prototypu, při jehož přípravě se využívá i technologie 3D tisku.

První kousek měl v tuto chvíli již existovat, ale jak se od zástupců společnosti dozvídáme, kvůli nejrůznějším zdržením si musíme ještě nějaký čas počkat. Není divu, ona stavba takového sporťáku ve skromných českých podmínkách je jistě během na dlouhou trať.

Aktuálně jsou přislíbeny dvě varianty – Inferno One a Inferno One S. Tu první, určenou na závodní okruhy i běžné silnice, má pohánět 6,2litrový osmiválec LS9 s výkonem kolem 700 koní. Maximální rychlost atakuje 350 km/h a vůz splňuje emisní normu Euro 6. Pekelný stroj s přídavkem S značí ještě ostřejší provedení se 7,4litrovým osmiválcem LSX o výkonu vyladěném v rozmezí 900 až 2000 koní! Z tohoto auta už snadno vymáčknete 400 km/h. Zákazníci mají na výběr mezi šestistupňovým manuálem, případně osmistupňové sekvenční převodovky se řazením pomocí páček pod volantem.

Celý článek si přečtěte na webu Auto.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek