Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lamborghini stahuje ze silnic tisíce aut. Hrozí jim požár za jízdy

Lamborghini stahuje ze silnic tisíce aut. Hrozí jim požár za jízdy

Lamborghini stahuje svá auta z amerických silnic. U jednoho modelu totiž zjistili velké riziko vznícení za jízdy. Výrobce luxusních vozů se proto rozhodl preventivně zkontrolovat ve Spojených státech skoro 6 tisíc aut, kterých by se závada mohla týkat.

„Za určitých podmínek se může stát, že pokud má auto plnou nádrž, může benzin přijít do kontaktu s výfukovým systémem a hrozí riziko požáru,“ stojí v prohlášení Americké národní administrativy pro bezpečnost provozu k majitelům aut, kteří by je měli přivést na technickou kontrolu.

Upozornění se týká modelu Veneno, který stojí 4 až 4,5 milionů dolarů. Lamborghini zatím ví o sedmi případech, kdy se auto vznítilo. Ke kontrole povolává i majitele vozů Aventador. Celkem by revizi mělo podstoupit 5 900 automobilů.

Mluvčí společnosti uvedl, že majitelé by měli vozy neprodleně odstavit u prodejců, kteří by do dvou dní měli zajistit opravu.

Lamborghini, které je součástí koncernu Volkswagen Group, už ohlásilo rekordní prodeje za loňský rok. Prodalo se celkem 3 457 automobilů, což je o 7 procent více než za rok 2015.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek