Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Musk ukázal první záběry z podzemních dálnic v LA. Pozor, ať nedostanete závrať, varuje

Musk ukázal první záběry z podzemních dálnic v LA. Pozor, ať nedostanete závrať, varuje

Miliardář, vizionář a zakladatel projektů jako Tesla či Space X Elon Musk ukázal první záběry z tunelů, které buduje pod Los Angeles, a které mají v blízké budoucnosti fungovat jako podzemní dálnice. Automobily tam budou dosahovat rychlosti až 200 kilometrů za hodinu, Musk na videu varuje, že slabší povahy by jej raději vůbec neměly sledovat. 

Automobily v nově vyražených tunelech budou přepravovat „sáňky“ poháněné elektřinou, čímž odpadne problém s odvětráváním výfukových plynů. Zároveň však budou dosahovat rychlosti až 200 kilometrů v hodině, takže přeprava bude rychlá a efektivní. V rámci propagačních videí Musk dokonce diváky varoval, že pouhé sledování těchto materiálů může vyvolávat závratě.

Miliardář uvedl, že první tunel povede z místního letiště LAX do Westwoodu, Sherman Oaks, Santa Monicy a Culver City. Poté, až získá povolení od místní radnice, by se projekt měl rozšířit po celém LA.

„Věnuji tomuto projektu asi pět procent svého času, je to spíš takový koníček,“ řekl Musk v pořadu TED Talks, s tím, že svůj první stroj na ražbu tunelů pojmenoval Godot.

Los Angeles je známé svými chronickými dopravními zácpami a Musk doufá, že jeho nový projekt tento problém pomůže vyřešit. Podle nedávné studie přišlo amerického řidiče čekání v zácpách na 1400 dolarů ročně, celou zemi pak zácpy stály na 300 miliard dolarů.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek