Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejlepší malé ojetiny do 100 000 korun. Podívejte se na náš výběr

Nejlepší malé ojetiny do 100 000 korun. Podívejte se na náš výběr

Platí, že malá ojetá auta jsou za danou cenu zpravidla mladší a méně ojetá než velká. Logické. Jak ale vybrat tu nejlepší malou ojetinu s cenovkou do sta tisíc?

Kdo si kupuje malé auto (abychom byli přesní, tak zástupce segmentu B), patrně nemá v úmyslu jej využívat coby rodinné přibližovalo. Na druhou stranu, spousta aut této třídy u nás úlohu takového vozidla supluje. Pokud máte malé dítě a kočárek běžných rozměrů, pak může zástupce segmentu B roli rodinného vozu klidně zastat, zejména pak s karoserií kombi.

Malá auta prodělala za uplynulé dvě dekády obrovský rozvoj. Ještě v 80. letech jste mohli na nějaký komfort při jízdě zapomenout. Technika se však vyvíjela, takže i auta, která dnes koupíte do 100 000 korun, si mohou právem říkat dospělá.

Do našeho výběru jsme zařadili pět modelů: Škodu Fabia 1. generace, Ford Fiesta od roku 2002 do 2008, Renault Clio 2. generace obou fází, Citroën C3 prvního vydání a Fiat Punto 2. generace.

Všechna tato auta jsou dostupná v uvedené cenové relaci. Je jasné, že zejména nejmladší ročníky či některé, třeba sportovní verze, vyjdou na víc než 100 000 korun. Co od jednotlivých modelů čekat? A která verze je nejlepší z hlediska dlouhověkosti a spolehlivosti?

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA AUTO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek