Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Odhaleno: Podívejte se, jak bude vypadat BMW řady 8

Odhaleno: Podívejte se, jak bude vypadat BMW řady 8

Zbrusu nové kupé BMW řady 8, které ideově navazuje na osmičku E31 z let 1989 až 1999, si světovou premiéru odbude už zítra. V předstihu přinášíme první základní info včetně fotek.

 

Za světovou premiéru si bavorská značka vybrala známý Concorso d'Eleganza Villa d'Este. Zatím ale půjde jen o předsériový vůz. V podobě, v jaké se nakonec dostane k zákazníkům, se nové superkupé z Mnichova ukáže až v příštím roce. Trochu to připomíná rok 1989 a původní, tehdy ještě jediný typ 850i. I ten se totiž představoval nadvakrát. Zpočátku jen jako showcar bez bližšího popisu, až teprve na sklonku roku v produkční podobě.

Z prvních snímků je vidět, že půjde (jak se ostatně očekávalo) o velké kupé třídy Gran Turismo. Zapomeňte na spící světlomety předchůdce, tedy jednu z věcí, která tento dnes již klasický vůz navenek charakterizovala. Nová řada 8 dostane pevné přední svítilny. Zda půjde o diody s laserovou technologií, zatím nevíme, ale lze to vzhledem k postavení auta, jeho ceně a technické úrovni očekávat.

Velmi zajímavě je řešena zadní část auta. Pokud zůstaneme u svítilen, tak BMW řady 8 u nich nabídne technologii OLED (Organic LED). To jim umožní být neskutečně tenké a složitě tvarované. A jakoby nalepené na karoserii. Něčeho takového nelze s konvenčním osvětlením vůbec dosáhnout.

Více si přečtěte na webu Auto.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek