Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ojetiny do 100 tisíc. Na co si dát při nákupu pozor?

Ojetiny do 100 tisíc. Na co si dát při nákupu pozor?

Vozy segmentu C mají několik nesporných předností. Jednou z nich je skutečnost, že se dobře uplatní při jízdě městem a současně zastanou roli rodinného auta. A na rozdíl třeba od MPV či SUV nemusí jejich řidiči dělat ústupky ohledně jízdního projevu.

Minule jsme tu měli pět oblíbených aut segmentu B. Ač vozy této třídy udělaly za posledních deset let obrovský pokrok, roli jediného auta pro rodinu mohou stále plnit jen s obtížemi.

Když už tomu tak je, jedná se téměř vždy o karosářskou verzi kombi, kterou ale ne každý výrobce v tomto segmentu nabízí. O stupínek výše však můžete najít dobrý rodinný přepravník i v případě běžného hatchbacku. I auta kompaktní třídy rostou, takže dnes jsou stejně velká jako vozy střední třídy před 15 lety. A samozřejmě ani tady nechybějí karosářské verze kombi.

Při koupi vozů do částky 100 000 korun je však třeba vzít v potaz celou řadu aspektů, které můžete u mladších a tedy dražších vozů klidně vynechat. I moderní auta trápí koroze, přičemž v této cenové relaci a stáří aut je už třeba s tím počítat, minimálně na podvozkových dílech.

Dále je to výběr vhodné pohonné jednotky. Vysoce úsporné a dynamikou hýřící diesely už zpravidla to nejlepší dávno nechali předchozím majitelům. Také je třeba mít na paměti, že i ten nejméně doporučitelný motor může někomu sloužit bez problému a jinému vychvalovaná jednotka způsobovat četné vrásky na čele. U takto starých ojetin totiž spíše než verze jako taková rozhoduje stav konkrétního vyhlédnutého exempláře.

Více si přečtěte na webu Auto.cz