Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Statisíce aut Volkswagenu musí na úpravu brzdového systému. Může to být i vaše škodovka nebo Audi

Statisíce aut Volkswagenu musí na úpravu brzdového systému. Může to být i vaše škodovka nebo Audi

Německý automobilový koncern Volkswagen svolává do servisů velké množství vozů k úpravě softwaru pro brzdový systém. V samotném Německu se opatření týká zhruba 385.000 aut značek VW, Audi a Škoda. Informoval o tom dnes časopis kfz-betrieb, neposkytl však informace o situaci v jiných zemích. Mluvčí Volkswagenu podle agentury DPA jeho zprávu potvrdil.

Ve svolávaných automobilech podle časopisu kfz-betrieb hrozí, že brzdový systém nedokáže zajistit stabilitu vozu v některých mezních situacích, například při přetáčivosti, nedotáčivosti či plném brzdění. Opatření zahrnuje automobily Škoda Octavia a Superb vyrobené v období od 1. června 2008 do 1. června 2009. V Německu se týká zhruba 36.100 škodovek, píše kfz-betrieb na svých internetových stránkách.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě. Loni navíc vystřídal japonského konkurenta Toyota v čele světového automobilového trhu, když navzdory skandálu s měřením emisí zvýšil globální prodej o téměř čtyři procenta na rekordních 10,3 milionu vozů.