Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Světovým autem roku 2017 se stal britský Jaguar F-pace. Je nejlepší a nejkrásnější

Světovým autem roku 2017 se stal britský Jaguar F-pace. Je nejlepší a nejkrásnější

Světovým autem roku 2017 se stává britské SUV Jaguar F-Pace. Jeho vítězství dokazuje, jak jsou SUV stále populárnější. Je prvním SUV, které v této anketě zvítězilo.

 

SUV a crossovery jsou mezi zákazníky stále populárnější a tento trend se ukazuje i v novinářských anketách. V evropském Autě roku 2017, českém Autě roku 2017 a nyní i Světovém autě roku 2017 vyhrály SUV a crossovery. Světovým autem roku se pro letošní rok stal Jaguar F-Pace, který zvítězil i v anketě pro nejlepší design.

Britský luxusní model přitom v trojčlenném finále porazil další dvě SUV, do finálové trojky ankety World Car Awards se letos skutečně dostali jen zástupci této kategorie, jmenovitě Audi Q5, Jaguar F-Pace a Volkswagen Tiguan. Pro f-pace je to mimochodem již druhé takové vítězství, loni se stal Ženským světovým autem roku 2016.

„F-Pace byl navržen a vyroben jako výkonné SUV s výjimečnými dynamickými schopnostmi, každodenní použitelností a odvážným designem. Vítězství těchto dvou cen (Světové auto roku 2017, Nejlepší design) dokazuje talent a skvělou práci našich týmů, které dokázaly přivézt nejpraktičtější auto na celém světě a nejrychleji prodávaný jaguar,“ ohodnotil vítězství generální ředitel automobilky Jaguar Land Rover Ralf Speth.

Více si přečtěte na webu Auto.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek