Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Takhle má vypadat první elektrická škodovka v historii. Používá prvky z Kodiaqa

Takhle má vypadat první elektrická škodovka v historii. Používá prvky z Kodiaqa

Škoda vstupuje na pole elektromobilů s ambiciozním plánem. Do roku 2025 jich představí pět a první se má na oficiálních snímcích objevit už za dva týdny. Konceptu Vision-E Škoda poprvé ukáže na autosalonu v Šanghaji. Redakce Auto.cz ho mohla za přísných opatření spatřit už včera přímo v Mladé Boleslavi.

Předpremiéra konceptu probíhala v přísně střežené atmosféře bez foťáků a mobilů. Zveřejněné skici nicméně ukazují to hlavní: typický showcar s obrovskými 21“ koly, dveřmi otvíranými proti sobě a módní siluetou SUV kupé.

Elektromobily nemají chladič ani masku, proto je otázka vkusu, co nám může připomínat poněkud němý výraz přídě. Někomu teslu, jinému v rámci návratu ke kořenům embéčko. Designéři Škody velkou hmotu přídě vynalézavě rozdělili dvěma linkami světel, což chytře spojuje hledisko estetické s funkčním.

Jestli na konceptu Vision-E vidíme záď kodiaqu kupé, nechtějí zástupci Škody potvrdit. Každopádně na kodidaq navazuje tvar lamp i dovnitř prolomené zadní čelo. Proporce konceptu ovšem celkově vycházejí z nové platformy s bateriemi v podlaze, která rozvržení hmot a prostoru zásadně mění.

 Z futuritického interiéru zmizí skoro všechna tlačítka a mechanické ovladače. Místo nich je prostředí rozděleno do takzvaných informačních vrstev. Na čelním skle velký head-up displej, na vrcholu palubní desky dvě velké obrazovky, třetí dotyková pod nimi na středovém panelu. Řidič v této struktuře nemá výsadní postavení, k funkcím a ovladačům má rovnoprávný přístup i spolujezdec.

Celý článek si přečtěte na webu Auto.cz.