Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tesla letos vybere lokalitu nové evropské Gigafactory. Ve hře je i Česko

Tesla letos vybere lokalitu nové evropské Gigafactory. Ve hře je i Česko

Tesla má už dvě „gigatovárny“. Chystají se ještě další tři, v Evropě a Asii. Kde se začne stavět? Ve hře je i Česká republika.

Elon Musk chce expandovat do světa nejen elektrickými auty, ale i výrobními závody. Zatím má kromě základního závodu v kalifornském Fremontu dvě Gigafactory. Ta s pořadovým číslem 1 v Nevadě chystá menší Model 3, ještě ale není hotová ani ze třetiny. Dvojka je solární elektrárna v New Yorku.

Ve výroční tiskové zprávě za rok 2016 Musk uvedl: „Instalace výrobního zařízení pro Model 3 je v plném proudu ve Foremontu i v Gigafactory 1, kde jsme počínaje lednem zahájili výrobu bateriových článků pro uchovávání energie, které budou mít stejnou velikost a tvar jako ty použité v Modelu 3. V průběhu tohoto roku očekáváme, že dokončíme výběr lokality pro Gigafactory 3, 4 a případně 5.“

Trojka bude určitě stát v Evropě, to už víme od loňska. Se čtyřkou a pětkou se počítá v Číně a Indii, s touto informací přišel šéf rovněž v roce 2016. Ohledně našeho kontinentu se hovořilo nedávno také o České republice. Musk chce zde v dlouhodobějším horizontu postavit dokonce tři závody. Bude stát továrna opravdu u Ústí nad Labem? Má vyrábět nejen lithium-iontové baterie, ale i kompletní auta. Zůstává stále ve hře.

Celý článek si můžete přečíst na webu Auto.cz.


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek