Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tesla Model 3: Výroba začne v červenci. Opravdu?

Tesla Model 3: Výroba začne v červenci. Opravdu?

Už letos v létě rozjede Tesla výrobu elektrického sedanu střední třídy, jenž má změnit svět automobilů.

Americký výrobce elektromobilů Tesla je sice stále ve ztrátě, ale produkce elektromobilů utěšeně narůstá. Automobilka na základě analýzy vývoje předpokládá, že v první polovině letošního roku vyrobí 50 tisíc vozů Model S a Model X, což je o 71 % více, než ve stejném období loňského roku. Skutečný přelom však začne až ve druhé polovině roku 2017.

Tesla chce rozjet v létě produkci svého třetího vozu, netrpělivě očekávaného sedanu střední třídy Model 3. Výroba má být zahájena v červenci ve zkušebním režimu a od září se má rozjet produkce naostro a v plné síle. To znamená, že se první majitelé v USA nejspíš dočkají svého auta ještě před koncem roku.

Elon Musk tvrdí, že právě Model 3 bude autem, které změní svět automobilů. Zatímco doposud se vyráběly velké a drahé elektromobily Tesla, které si mohl dovolit málokdo, Model 3 bude menší a i díky masové výrobě výrazně lacinější, takže bude k dispozici širokému okruhu zájemců a podle šéfa značky už nebude důvod kupovat auto se spalovacím motorem.

Celý článek si můžete přečíst na webu Auto.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek