Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velké odhalení: Škoda Karoq se poprvé ukázala bez maskování

Velké odhalení: Škoda Karoq se poprvé ukázala bez maskování

Již za týden budeme znát úplnou podobu nové Škody Karoq. Automobilka však na premiéru láká už nyní, zveřejnila první snímky karoserie a interiéru bez špetky maskování.

 

Kompletní tvary karoserie a interiéru Škody Karoq jsou zatím pouhou neznámou, už ve čtvrtek 18. května se však rozletí do světa první snímky a videa hotového vozu. Ledacos nám napověděl kolega Jirka Baborský z partnerského časopisu Svět motorů, který jako jeden z mála českých novinářů viděl vůz naživo v rámci prvního testování maskovaných prototypů v Estonsku. A jeho slova se nyní potvrzují.

Podobnost s modelem Kodiaq a Seatem Ateca je hlavně dílem šikovně zvolené kamufláže. Přední světlomety jsou skutečně daleko ostřejší než u kodiaqu, jejich vnější boční hrana přímo lícuje s lichoběžníkovými mlhovkami umístěnými o „patro“ níže. Technika může být plně diodová, což ostatně platí i pro zadní svítilny. Na rozdíl od Seatu Ateca, se kterým karoq téměř kompletně sdílí pohonné jednotky, jsou vnitřní segmenty umístěné ve víku zavazadelníku daleko užší a kompletně jiná je také grafika celku.

Interiér Škody Karoq jste si zatím na Auto.cz mohli prohlédnout na jediné fotografii, při jejíž tvorbě si dal škodovácký fotograf hodně záležet, aby toho bylo vidět co nejméně. Středobodem přístrojové desky je 9,2palcový displej infotainmentu se „skleněnou“ povrchovou úpravou, pouze softwarová tlačítka na jeho levé straně už dnes nepřekvapí asi nikoho. Vůbec poprvé se ve škodovce objevuje ovládání gesty. Jde o naprosto stejný systém, jaký jsme si nedávno vyzkoušeli v modernizovaném golfu.

Více si přečtěte na webu Auto.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek