Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vyzkoušeli jsme nominované vozy na Auto roku 2018. Které z novinek nás zaujaly?

Vyzkoušeli jsme nominované vozy na Auto roku 2018. Které z novinek nás zaujaly?

Mezi nominovanými vozy v anketě české Auto roku 2018 je 36 modelů. Nechybí mezi nimi Škoda Karoq, Kia Stinger nebo Volvo XC60.

Také v nadcházejícím roce bude Svaz dovozců automobilů vyhlašovat výsledky ankety českého Auta roku. Redakce Auto.cz má mezi 35 porotci z řad českých automobilových novinářů dva zástupce, Davida Bureše a Tomáše Dusila, kteří rovněž budou rozhodovat o vítězném autě. Tento pátek se v okolí Prahy konaly předváděcí jízdy nominovaných aut, které jsme samozřejmě nemohli vynechat. Našli se během jízd nějací adepti na vítězství?

Nominovaných automobilů je celkem 36, a to z hodně různorodých kategorií. Máme tu jeden minivůz, šest malých hatchbacků, dva kompakty, pět vozů střední třídy, dva zástupce vyšší střední třídy, jeden luxusní sedan, kupé, jeden pick-up a nepřeberné množství různě velkých SUV. Ať už chceme, nebo nechceme, nevyhneme se subjektivním dojmům, v tak různorodé společnosti to ani jinak nepůjde.

Na prezentačních jízdách se sešly takřka všechny nominované vozy (chyběla Dacia Duster nebo Ford EcoSport), což pro jednoho člověka za jediný den nebylo v silách zvládnout všechny otestovat. A tak jsem vyzkoušel jen několik z nominovaných, primárně ty, s nimiž jsem ještě nejel.

1080p 720p 360p
Zahrabali jsme Karoq

Celý článek si můžete přečíst na webu Auto.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek