Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vzpomínka na devadesátky: Ojetiny do 100 tisíc, do kterých se vyplatí investovat

Vzpomínka na devadesátky: Ojetiny do 100 tisíc, do kterých se vyplatí investovat

Cenový strop máme sice sto tisíc, ovšem většinu těchto vozů seženete dnes mnohem laciněji. Otázkou je, v jakém budou stavu. Je ovšem lepší si připlatit než později pracně „lepit“ léty a provozem poničené auto.

Z úst automobilových nadšenců můžete občas slýchat o starých autech, která mají potenciál stát se v relativně krátkém časovém horizontu vyhledávaným youngtimerem a po uplynutí dalších pár desetiletí veteránem.

Většinou se jedná o auta, jejichž počátek výroby se datuje do 90. let, občas i s přesahem do první dekády třetího tisíciletí. Dnes mají statut nejrizikovější ojetiny, neboť jsou stará mnohdy 20 let, mají nejasnou historii a seznam jejich závad se zdá být skoro nekonečný. Stačí si přečíst několik inzerátů na takové auto. Často se tam majitelé „prsí“, co vše již je uděláno, ale ve snaze být objektivní také napíší, co ještě vyřešit zbývá.

Zajímavá stará auta si totiž kupují lidé, kteří je, když už vyčerpají svůj finanční či invenční potenciál, zase rádi prodají podobnému nadšenci. A mezi nadšenci do aut se lže většinou méně, než na volném trhu ojetin, kde je auto tím, čím pračka či lednička a prodávající i kupující k tomu i stejně přistupuje. Aut, která se brzy stanou youngtimery, je hodně, přičemž některá mají potenciál větší, jiná menší. Otázkou je, co je vlastně ten youngtimer?

Více si přečtěte na webu Auto.cz


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek