Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Amazon jde do obřího nákupu řetězce Whole Foods. Zaplatí za něj přes 320 miliard

Amazon jde do obřího nákupu řetězce Whole Foods. Zaplatí za něj přes 320 miliard

Největší světový internetový prodejce Amazon se dohodl na převzetí řetězce obchodů s potravinami Whole Foods Market, zaplatí za něj zhruba 13,7 miliardy dolarů (asi 322 miliard Kč). Oznámila to dnes firma, která tak výrazně rozšiřuje své aktivity v oblasti kamenných obchodů.

Dohoda představuje největší akvizici v historii Amazonu. Očekává se, že transakce bude dokončena ve druhé polovině letošního roku, informovala agentura Reuters.V reakci na zprávu začaly na burze výrazně klesat akcie řetězců jako je Wal-Mart, Kroger a další.

V reakci na zprávu začaly na burze výrazně klesat akcie řetězců jako je Wal-Mart, Kroger a další. Americký maloobchodní gigant Wal-Mart Stores ale nechce zůstat pozadu a oznámil dnes dohodu, podle které převezme internetového prodejce pánské módy Bonobos. Zaplatí za něj 310 milionů dolarů (7,3 miliardy Kč). Dnešní transakce je pro Wal-Mart letos už čtvrtou akvizicí na poli internetového prodeje, kde si skupina snaží upevnit pozice v rámci konkurenčního boje s největším světovým internetovým obchodem Amazon. 

Jméno značky zůstává

Amazon zaplatí za každou akcii společnosti Whole Foods 42 dolarů v hotovosti. Kupní cena tak zahrnuje prémii 27 procent ke čtvrteční závěrečné hodnotě akcií na burze. Obchodování s akciemi firmy Whole Foods bylo v důsledku dohody pozastaveno.

Společnost Whole Foods bude své obchody nadále provozovat pod svou značkou. Generálním ředitelem řetězce zůstane jeho spoluzakladatel John Mackey.

Whole Foods se soustředí na kvalitnější a tím pádem i draží potraviny. Podle posledních dostupných údajů provozuje 461 obchodů s potravinami, z toho 440 ve Spojených státech, 12 v Kanadě a devět v Británii, píše agentura DPA.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek