Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Amazon zažívá zlaté časy. Čtvrtletní zisk poprvé překročil miliardu dolarů

Amazon zažívá zlaté časy. Čtvrtletní zisk poprvé překročil miliardu dolarů

Americký internetový obchod Amazon ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil čistý zisk na 1,9 miliardy dolarů (zhruba 38 miliard Kč) ze 749 milionů dolarů před rokem. Čtvrtletní zisk podniku tak poprvé překonal miliardu dolarů. Navíc výrazně předčil očekávání analytiků, což vedlo k silnému růstu ceny akcií Amazonu.

Zisk na akcii dosáhl 3,75 dolaru, zatímco analytici jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali pouze na 1,85 dolaru. Tržby společnosti meziročně stouply o 38 procent na 60,5 miliardy dolarů. K růstu zisku přispěl kromě vyšších tržeb rovněž mimořádný příjem 789 milionů dolarů související s daňovou reformou ve Spojených státech.

V celém loňském roce zvýšila společnost Amazon čistý zisk na tři miliardy dolarů (přes 60 miliard Kč) z předloňských 2,4 miliardy dolarů. Celoroční tržby podniku vzrostly téměř o třetinu na zhruba 188 miliard dolarů.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě. Internetový prodej firma zahájila v roce 1995 a zpočátku nabízela především knihy.

V roce 2013 Amazon otevřel centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a o dva roky později tam spustil provoz svého prvního distribučního centra v České republice.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek