Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Američané prodali sklady v Ostravě. Investice v branži se počítají v desítkách miliard

Američané prodali sklady v Ostravě. Investice v branži se počítají v desítkách miliard

Po prodeji velkého realitního portfolia skupině CPI se investoři ze CBRE Global Investors vydali v Česku na nákupy. S americkým developerem Prologis se dohodli na koupi skladového komplexu v Ostravě. Na transakci se podílela poradenská společnost CBRE, která je s novým majitelem spřízněná. Hodnotu transakce žádná ze stran nezveřejnila. Investoři za poslední rok nakoupili v Česku sklady a průmyslové haly za celkem 28 miliard korun. Poptávku po průmyslových realitách táhnou hlavně výrobci a logistické firmy.

Areál poblíž dálnice D1 má kolem 66 tisíc metrů čtverečních. Všechny sklady jsou tam pronajaté. „V současnosti je industriální poptávka tažena především výrobními a logistickými společnostmi,“ řekl Bert Hesselink, vedoucí industriálního oddělení v CBRE.

Kromě průmyslové základny Ostravska a automobilky Hyundai v Nošovicích těží komplex také z blízkosti Polska. V koupeném areálu sídlí společnosti Geis, AT Computers, B2B Partners, Booklogistics a Pyro Moravia.

Jádro byznysu tuzemské části Prologisu je v okolí Prahy. „Pokud máme v portfoliu něco, co není v souladu s naší strategií, jsme připraveni prodat,“ uvedl při výroční tiskové konferenci Prologisu jeho šéf pro střední a východní Evropu Martin Polák.

Čtěte pokračování článku na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek