Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Americký Amazon vytvoří sto tisíc nových míst

Americký Amazon vytvoří sto tisíc nových míst

Americký e-shop Amazon podnikatele Jeffa Bezose hodlá značně rozšířit své působení. Největší internetový obchodník oznámil, že ve Spojených státech zaměstná dalších až 100 tisíc lidí, celkem by tak v USA firma zaměstnávala 280 tisíc osob. Naplnit volné pracovní pozice chce firma do roku a půl.

Větší množství pracovních pozic americké společnosti souvisí s postupnou proměnou modelu podnikání Amazonu. Původně klasický e-shop totiž stále více směřuje k fyzickým pobočkám. Ať už skladištím, distribučním centrům, nebo obchodům. Cílem je především rychlejší a levnější vyřizování objednávek. To by pro zákazníky Amazonu Prime (prémiová služba internetového obchodu) mělo znamenat doručení zásilky maximálně do doby dvou dnů.

Celkem má v letošním a příštím roce v oblasti vyrůst až 16 distribučních center, a to po celých Spojených státech, včetně oblasti texaského Houstonu, která byla doposud od sítě skladů Amazonu „odříznutá“.

Jak však pro Reuters uvedl analytik Colin Sebastian z Baird Equity Research, za plánem navýšení pracovních může stát částečně také nastupující americká vláda.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA E15.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek