Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Apple bude vyrábět iPhony v Indii. Dohoda s vládou je skoro hotová

Apple bude vyrábět iPhony v Indii. Dohoda s vládou je skoro hotová

Apple je blízko otevření továrny na výrobu iPhonů v Indii. Zástupci firmy jednali ve středu s vládou druhé nejlidnatější země světa a dohoda je na spadnutí. Společnost si od ní slibuje lepší pozici na tamním trhu, kde se jí dlouhodobě nedaří proniknout mezi pět největších prodejců smartphonů.

O plánu Applu zřídit továrnu v Indii se mluví již delší dobu. Loni v květnu se šéf firmy Tim Cook sešel s indickým premiérem Nárendrou Módím.

Ten před dvěma a půl lety spustil program Make in India (Vyrábějte v Indii). Chce tak nalákat mezinárodní společnosti, aby v jeho domovské zemi začaly vyrábět své produkty. V konkurenci čínských výrobců však zatím příliš neuspěl.

Nyní to vypadá, že se minimálně v případě Applu začíná blýskat na lepší časy. „Je to skoro hotová věc,“ prozradil listu Wall Street Journal jeden z úředníků, který je s průběhem jednání obeznámen.

Apple si od vybudování továrny slibuje, že posílí pozici na indickém trhu, kde společnost zatím propadla. V současnosti nese známé logo dokonce méně než 5 procent ze všech smartphonů prodaných v Indii. Naopak hlavní rival kalifornské firmy, korejský Samsung, je na 22 procentech.

Indie je navíc trhem, který nabízí stále velké možnosti k růstu. Tamní populace čítá 1,2 miliardy lidí, přičemž uživatelů smartphonů je „pouhých“ 300 milionů. Loni jejich počet vzrostl o 18 procent, což činí ze země nejrychleji rostoucí trh v segmentu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek