Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Apple dostal povolení testovat samořídící automobily. Dočkáme se auta iCar?

Apple dostal povolení testovat samořídící automobily. Dočkáme se auta iCar?

Americká technologická společnost Apple obdržela od kalifornských úřadů povolení pro testování samořídících automobilů. Experti nicméně očekávají, že firma se do automobilového byznysu zapojí spíše skrze vývoj nových aplikací a služeb, uvedl server Forbes. 

„Předpokládáme, že Apple se zaměří především na vývoj softwaru, případně technologického hardwaru a nikoliv na produkci vlastního autonomního automobilu,“ uvedl pro server Forbes Angelo Zino, analytik společnosti CFRA Research.

Apple si zajistil povolení k testování samořízených vozů v Kalifornii minulý týden a zařadil se tak po bok dalších technologických firem, které v tomto odvětví podnikají – například Googlu či Tesly. Apple neposkytnul ke svým plánům na vývoj samořídících vozidel žádné podrobnosti.

Firma Apple, kterou si většina veřejnosti spojuje spíše s výrobou telefonů iPhone a počítačů iMac, podle rozhodnutí úřadů může v Kalifornii testovat své systémy samořízení na třech vozidlech. To je výrazně méně, než kolik mají k dispozici jeho konkurenti.

Experti rovněž zmiňují zdánlivou nelogičnost vstupu Applu, který je u svých standardních produktů zvyklý na více než 20procentní marže, do vysokonákladového odvětví, kde se ziskovost pohybuje v řádu jednotek procent. „Je pravda, že marže jsou při samotné produkci automobilu vcelku nízké, nicméně věříme, že v rámci vývoje doprovodných aplikací bude ziskovost výrazně lepší,“ uzavírá Zino.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek