Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Aukru se nedaří vybruslit z problémů a zákazníci se bouří. Stěžují si i větší prodejci

Aukru se nedaří vybruslit z problémů a zákazníci se bouří. Stěžují si i větší prodejci

Aukční web Aukro stále není venku z problémů. Od přechodu z polského webu podle některých uživatelů dál nefunguje část jeho funkcí. Řada prodejců nevystavuje nové zboží a jen nechává „dobíhat“ stávající aukce. Ti, kteří web neopustili, zatím tvrdí, že dají Aukru ještě šanci. Platforma v reakci na kritiku uvádí, že dělá všechno, co může, aby pověst webu i zákazníky zachránila. Slibuje například měsíční poplatkové prázdniny na Vánoce.

„Potýkáme se s problémy, skoro nic nemůžeme dělat. Informace o prodeji jsou nepřehledné. E-maily s platbami nechodí. Trvá to vlastně už od převodu. Zhoršuje se to, ačkoli pár věcí udělali. Například jsme měli problém se šablonami, to naštěstí vyřešili,“ vysvětlil pro Blesk.cz jeden z uživatelů Ondřej Záblanský.Záblanský je jedním z větších prodejců, přes Aukro má zřízený e-shop. Aukro v nedávném rozhovoru pro Blesk.cz potvrdilo, že s velkými obchodníky jednalo před migrací webu. „Co znamená velký prodejce? To ví jenom Aukro. Myslíme si, že jsme velký prodejce, ale nevíme podle čeho se to počítá, jestli podle tržby, nebo podle vystavených předmětů. Aukro ještě nedávno bylo významný prostředník prodeje zboží. Teď jsme na něm ale čím dál méně závislí,“ popsal nespokojený prodejce.

Někteří obchodníci odcházejí, další Aukru dávají šanci

Obchodník čeká, co bude s webem dál. Nechce ho zatím opouštět, ovšem nové zboží tady nevystavuje, nechává jen dobíhat stávající aukce. Alespoň do té doby, než bude jasné, jak vysoké budou poplatky podle nového ceníku. Rozhodně by však ocenil ze strany webu kompenzaci.Ondřej Záblanský přitom není se svými problémy zdaleka jediný. Prodejci si obvykle stěžují na nefunkčního manažera prodeje, tedy nástroj určený k řízení objednávek.

Fungování Aukra okomentovala i další uživatelka Šárka Turčeková. Ta má s platformou letité zkušenosti. Kromě současného stavu Turčekovou mrzí i to, že pomalu mizí nabídky, ve kterých se dali koupit použité věci „za pár korun“. Prodejci takového zboží se podle ní přesunuli ke konkurenci. Problém má i s ochranou spotřebitele.

Pokračování na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek