Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Automobilka MG se po letech soužení vrátí do Evropy. Vozy vyrábí v Číně

Automobilka MG se po letech soužení vrátí do Evropy. Vozy vyrábí v Číně

Britská automobilka MG zažívá svůj comeback. Po letech střídání majitelů a finančních problémů se chce znovu stát důležitým světovým hráčem. V roce 2019 tak se svými modely výrobce vstoupí také na další evropské trhy, doposud si vozy této značky mohli koupit jen zákazníci ve Velké Británii.

Automobilka vlastněná čínským koncernem SAIC se tak na pevninu vrátí po dlouhých dvanácti letech. I v domovské Velké Británii však došlo k obnově prodeje relativně nedávno – novou éru začal výrobce v roce 2011, kdy MG představilo první nový model po šestnácti letech.

Ten nese označení MG6. Po loňském uzavření továrny v britském Longbridge se nyní všechny vozy dovážejí přímo z Číny. Ve Velké Británii nyní MG nabízí městský model MG3 a crossover GS.

 Zatím MG blíže nespecifikovalo, na jaké trhy chce zamířit, nicméně podle prohlášení, které vedení firmy udělalo na autosalonu v Šanghaji, by měly být vozy s bohatou sportovní historií dostupné ve většině evropských zemí. O distribuci automobilů se postará nově vzniklá lucemburská dceřiná společnost. Zákazníky chce MG kromě kompaktních hatchbacků nalákat také na nové SUV s označením ZS, které si již odbylo svůj debut v Číně.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15.cz.