Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česká firma postaví v Kyrgyzstánu hydroelektrárny, smlouvy s Rusy země vypověděla

Česká firma postaví v Kyrgyzstánu hydroelektrárny, smlouvy s Rusy země vypověděla

Česká společnost Liglass Trading v pondělí podepsala s Kyrgyzstánem dohodu o výstavbě a provozu dvou hydroelektráren. Informoval o tom server HydroWorld.com. Upozornil, že kyrgyzský parlament začátkem loňského roku zrušil dohodu s Ruskem, která výstavbu těchto elektráren zahrnovala.

Dohoda podepsaná firmou Liglass Trading se týká elektráren Akbulun a Naryn 1. Zahrnuje rovněž výstavbu deseti menších jednotek pro výrobu elektřiny z vodních zdrojů, píše HydroWorld.com.

Společnost Liglass Trading sídlící v Železném Brodě podle serveru vynaloží zhruba 37 milionů dolarů (téměř 850 milionů Kč) na koupi podílu ruské firmy RusGidro ve společnosti ZAO Verchně-narynskije GES, která má projekt na starosti. Náklady na výstavbu elektráren se původně odhadovaly na 400 až 700 milionů dolarů (zhruba devět až 16 miliard Kč), píše HydroWorld.com.

Podle serveru IHNED.cz zbývajících 50 procent v projektu, který má mít spolu s dalšími dvěma elektrárnami výkon 237 megawattů, vlastní kyrgyzská státní elektrárenská společnost. „Zatím to nechceme komentovat, je to součást obchodního tajemství,“ uvedl k tomu pro Hospodářské noviny ředitel Liglass Trading Jiří Vojtěchovský, který má projekt na starosti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek