Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česko jako skladiště Evropy? Západní obchody přitahuje levná pracovní síla a nižší nájmy

Česko jako skladiště Evropy? Západní obchody přitahuje levná pracovní síla a nižší nájmy

Již zhruba třetinu poptávky po skladech vytvářejí e-shopy, které do Česka často přesouvají logistiku z ciziny. Lákají je nižší nájmy a levná pracovní síla.

Česko čím dál více posiluje svou pověst skladiště Evropy. Roste počet logistických center zásobujících trhy na celém kontinentu. Usazují se u hranic s Německem i v okolí Prahy. Trend se týká tradičních obchodníků stejně jako e-shopů.

„Devizou výstavby v Česku je bezesporu kombinace lokality a nákladů. Velice dobré dopravní napojení na trhy v západní Evropě při nesrovnatelně nižších nákladech jak na samotnou výstavbu, tak na pracovní sílu,“ vysvětlil Jakub Holec, ředitel poradenské společnosti 108 Agency, která se pronájmům skladů věnuje. Podle dat konzultantů se e-shopy na poptávce po skladech podílejí už zhruba jednou třetinou.

Mezinárodní základnu si severně od Prahy vybudoval americký obr VF Corporation. Z logistického komplexu developerské společnosti P3 u dálnice D8 zásobuje celou Evropu oděvními značkami typu Wrangler, Lee nebo The North Face.

Více si přečtěte na webu E15.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek