Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česko jako skladové království? Hal loni výrazně přibylo, ty nové mají plochu jako 15 Václavských náměstí

Česko jako skladové království? Hal loni výrazně přibylo, ty nové mají plochu jako 15 Václavských náměstí

Celková plocha nově dokončených průmyslových hal a skladů v Česku loni meziročně vzrostla o 24 procent na 685.400 metrů čtverečních. Více než třetina připadala na poslední čtvrtletí. Vyplývá to z údajů sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF), které má ČTK k dispozici.

Nově dokončená plocha zhruba odpovídá rozloze 15 Václavských náměstí v Praze. V posledním čtvrtletí byly dokončeny haly ve 14 průmyslových parcích. Mezi největší dokončené projekty patří distribuční centrum pro společnost 4PX ve VGP Parku Jeneč, nová hala v areálu VGP Park Chomutov, která byla částečně postavena pro společnost Magna, a sklad pro firmu KION Group u Stříbra. Podíl spekulativní výstavby bez předem známého nájemce se pohyboval na úrovni jedné třetiny.

Na konci loňského roku bylo ve výstavbě 504.300 metrů čtverečních skladových a výrobních prostor, více než dvě pětiny jsou v Praze a jejím nejbližším okolí. Zhruba 70 procent z plochy těchto nemovitostí by mělo být dokončeno v prvním čtvrtletí letošního roku. Celková plocha moderních průmyslových hal a skladů v Česku nyní dosahuje přibližně sedmi milionů metrů čtverečních.

Nejvyšší nájemné zůstalo na konci loňského roku na 4,5 eura (115 korun) za metr čtvereční měsíčně. U kancelářských vestavků bylo 8,50 až devět eur (cca 215 až 230 Kč) za metr čtvereční.

Členy sdružení IRF jsou společnosti CBRE, Colliers Internacional, Cushman & Wakefield a JLL.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek