Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česko už dávno není montovna, říká výrobce automatických linek pro automobilky

Česko už dávno není montovna, říká výrobce automatických linek pro automobilky

Společnost Deimos se proslavila instalací pohyblivé sochy Franze Kafky od Davida Černého u obchodního centra Quadrio. Hlavní byznys firmy investora Jana Kislingera přitom spočívá ve výrobě automatizované techniky, která automobilkám pomáhá snižovat závislost na lidské práci.

Většinu odbytu máte v autoprůmyslu. Není riskantní vsázet na jedno odvětví?

Poptávka z automobilového průmyslu je velmi silná, takže na našem zaměření nehodláme nic měnit. Nevnímáme to navíc jako krátkodobý stav, ale jako trend. Navíc si myslím, že dodavatelé automatizace nebudou kopírovat cyklus samotných automobilek. Protože i když automobilkám bude klesat objem výroby, tak je to bude nutit zvyšovat produktivitu.

Jak bude takové zvyšování produktivity vypadat?

Zvyšování produktivity lidé často nechápou a tvrdí, že už tak pracují hodně. Je tím však myšleno jen to, že práce je neefektivní a používá špatnou technologii. Ve společnosti OK Navy, kterou jsme loni převzali, jsme díky novým technologiím a lepším strojům dokázali některé operace zrychlit desetkrát. Člověk u stroje tam přitom pracuje stejně.

Ovlivní rozšiřování automatizace tlak na zvyšování mezd?

Speciálně v České republice platí, že tlak na mzdy je výrazný, zvláště v dělnických profesích. To je další faktor, který nutí všechny zvyšovat produktivitu. Kdo to neudělá, bude během krátké doby nekonkurenceschopný. Manažeři si jsou toho vědomí, takže do automatizace investují.

Pokračovat ve čtení článku zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek