Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Český fotbal se změnil. Gambrinus od něj dává ruce pryč, nebude sponzorovat ani reprezentaci

Český fotbal se změnil. Gambrinus od něj dává ruce pryč, nebude sponzorovat ani reprezentaci

Pivovar Gambrinus se kvůli současné krizi ve vedení českého fotbalu rozhodl od sezony 2018/19 ukončit sponzorství reprezentace a první ligy. Jeden z hlavních partnerů Fotbalové asociace ČR oznámil, že neuplatní opci na prodloužení stávající smlouvy, která vyprší na konci nadcházející sezony.

„Kauzy kolem vrcholového fotbalu a dlouhodobá neochota vedení FAČR udělat zásadní kroky pro zlepšení jeho jména poškozují i nás,“ uvedl v tiskové zprávě marketingový manažer pivovaru Marek Dvořák s tím, že amatérský fotbal bude společnost dál finančně podporovat.

Gambrinus sponzoruje český fotbal devatenáct let. Je jedním z šesti oficiálních partnerů reprezentace a hlavním partnerem první ligy. Jméno pivovaru měla nejvyšší soutěž v letech 1997 až 2014 v názvu.

Vedení českého fotbalu prochází krizí kvůli dotační kauze. Bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta je obviněný z údajné manipulace s dotacemi ministerstva školství a obvinění čelí i asociace. Peltův nástupce měl být zvolen 2. června na valné hromadě, která ale skončila patem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek