Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ČEZ a Škoda Auto budují spojenectví. Jak chtějí ovládnout český trh s elektromobily?

ČEZ a Škoda Auto budují spojenectví. Jak chtějí ovládnout český trh s elektromobily?

Dva čeští giganti Škoda Auto a ČEZ našli společný cíl. Plánují investovat do rozvoje elektromobilů v Česku. „Elektromobilitu bereme jako velkou příležitost,“ potvrdil pro Hospodářské noviny šéf ČEZ Daniel Beneš.

Úkoly si partneři rozdělí následovně: Škoda zajistí výrobu elektromobilů, energetický gigant postaví dobíjecí stanice a bude do nich dodávat elektřinu. Nárůst počtu aut a dobíjecích stanic by měl být provázaný.

ČEZ už má v oblasti větší zkušenosti. Za posledních několik let v tuzemsku postavil téměř sedmdesát dobíjecích stanic, připomínají HN. Dalších čtyřicet by mělo přibýt i za přispění peněz z evropských dotací.

Elektroauta zatím nejsou v Česku příliš rozšířená, podle Beneše se to ale v příštích letech změní. „Podle některých studií bude v roce 2030 spotřeba elektřiny v elektromobilech na úrovni výroby velkého jaderného bloku. Bude to pro nás tedy důležitý segment,“ popsal deníku. Jednání se Škodou Auto podle něj dál probíhají. Podobně se vyjádřil i druhý partner.

Do jejich projektu se promítne i politický podpora. Evropská unie stojí na straně ekologických automobilů. Česká vláda loni oznámila záměr dotovat jejich nákup pro firmy, úřady a obce. Téma řešil letos v zimě i premiér Bohuslav Sobotka v souvislosti se smogovou situací.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek