Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chcete platit za mobil jako v Polsku? Odjeďte tam, radí Mládkův náměstek

Chcete platit za mobil jako v Polsku? Odjeďte tam, radí Mládkův náměstek

Online rozhovor s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Lubomírem Bokšteflem na serveru Aktuálně.cz přinesl zajímavý okamžik. Jeden ze čtenářů se ho zeptal, proč nemůžou být v Česku stejně nízké ceny, jaké mají sousední Poláci. Náměstkova odpověď ho zřejmě nepotěšila.

„Dobrý den, proč nemáme stejné ceny jako v Polsku? Mají k tomu operátoři nějaký důvod (kromě vlastního zisku)?“ zněl jednoduchý dotaz čtenáře. Namísto vysvětlení, proč jsou ceny nastavené právě tak, jak jsou, se dočkal poněkud nepraktické rady.

„Drzá odpověď z mé strany, za kterou se omlouvám: Chcete služby jako v Polsku - odjeďte do Polska.“
Odpověď Lubomíra Bokštefla na serveru Aktuálně.cz

Bokštefl na vysvětlenou dodal, že zmiňované nízké ceny v Polsku neplatí pro všechny a že se podle něj patrně jedná o marketingový tah tamního operátora.

„Operátoři v ČR mají jedny z nejlépe vybavených sítí v Evropě. To pochopitelně něco stojí. Na druhé straně konkurenční prostředí u nás není tak moc silné, aby tlačilo ceny dolů,“ odepsal v chatu na Aktuálně.cz Mládkův náměstek.

V Česku je podle Bokštefla jedno z nejlepších pokrytí území rychlým mobilním internetem a LTE sítěmi. Problém podle něj leží v aukci frekvencí z roku 2013 a v požadavku na pokrytí méně atraktivních území, který si vyžádal vysoké náklady s nízkou mírou návratnosti.

Bokštefl radí, aby Češi byli sebevědomější při jednání s operátory a domáhali se sami lepších cen. Z cen mobilních dat se před volbami stává velké téma a koaliční strany slibují, že je sníží. Čelí ale kritice pravicové opozice, podle které vládní plány jdou ve prospěch operátorů a proti zájmům lidí se středními příjmy.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek