Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čína loni v Evropě nakupovala podstatně méně. Investice klesly o třetinu, můžou za to i regulace

Čína loni v Evropě nakupovala podstatně méně. Investice klesly o třetinu, můžou za to i regulace

Čínští investoři loni vynaložili na akvizice v evropském firemním sektoru 57,6 miliardy dolarů (1,2 bilionu Kč), což je o třetinu méně než v předchozím roce. Vyplývá to z dnešní zprávy poradenské společnosti EY. Počet čínských akvizic v Evropě se podle této zprávy snížil o pětinu na 247 transakcí.

Největší podíl na celkovém počtu transakcí mělo Německo, kde čínští investoři uskutečnili 54 akvizicí - o 21 procent méně než v roce 2016. Hodnota čínských akvizic v Německu ale vzrostla na rekordních 13,7 miliardy dolarů z 12,6 miliardy před rokem.

Druhé místo loni v počtu čínských akvizicí obsadila Británie, za kterou následovala Itálie. V obou zemích se ale počet čínských akvizicí snížil, v Británii ze 47 na 44 transakcí a v Itálii ze 34 na 24 transakcí.

Za poklesem počtu čínských akvizic v Evropě podle EY stojí více faktorů. „Čínské regulační úřady zavedly přísnější kontrolu zahraničních akvizic, aby regulovaly odliv kapitálu do ciziny," uvedl Alexander Kron z EY. „Také na evropské straně byly zpřísněny regulační požadavky, což vedlo ke krachu některých dohod. Navíc dnes čínské podniky kandidáty na převzetí důkladněji zkoumají," dodal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek