Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Číňané nejspíš odcházejí z vydavatelství Empresa Media a agentury Médea. Tvrdík už není v představenstvu

Číňané nejspíš odcházejí z vydavatelství Empresa Media a agentury Médea. Tvrdík už není v představenstvu

Spolupráce mezi čínskou společnosti CEFC, v Česku zastupovanou Jaroslavem Tvrdíkem, s mediální společností Jaromíra Soukupa se završuje. Tvrdík složil svou funkci místopředsedy představenstva ve vydavatelství Empresa Media i v mediální agentuře Médea. Informoval o tom zpravodajský portál HlídacíPes.org

V obchodním rejstříku ještě není změna oficiálně zaznamenána, informaci HlídacíPes.org ale na přímý dotaz potvrdil výkonný ředitel vydavatelství Empresa Daniel Köppl.

„Informaci potvrzuji, je to tak. Je to další potvrzení toho, že se posílila pozice Jaromíra Soukupa ve vedení společností Empresa Media a Médea,“ řekl Daniel Köppl.

Co přesně to znamená, nechtěl dále komentovat. Podle všeho je ale odchod CEFC z obou společností nyní v procesu; naplňuje se smluvní klauzule, jež oběma stranám dávala možnost do konce března 2017 zažádat o získání akcií zpět, respektive stažení investice.

„Kdyby pan Soukup chtěl skutečně vykoupit naše akcie, smlouva to umožňuje a je to záležitost jednoho dokumentu a dvou odstavců,“ řekl už vloni na podzim Tvrdík pro Echo24. Aktuální reakci CEFC redakce HlídacíPes.org zjišťuje. Na telefonát, ani dotazy zaslané SMS zatím zástupce CEFC nereagoval.

Pro CEFC byl přitom vstup do vydavatelství Empresa Media a agentury Médea jedním z prvních viditelných počinů v Česku. Investice se řešila na nejvyšší úrovni – na setkáních na Pražském hradě, smlouvu o strategickém partnerství podepsali zástupci vydavatelství v Šanghaji v rámci návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Číně.

Původně CEFC usilovala o úplné převzetí obou firem. V Emprese Media (vydává mimo jiné časopisy Týden či Instinkt a provozuje TV Barrandov) získala nakonec CEFC 49% podíl, v Médee 30 % . Jaroslav Tvrdík v obou společnostech zastával od loňského srpna funkci místopředsedy představenstva. Informace o rozporech s Jaromírem Soukupem na veřejnost prosakovaly již v posledních měsících.

O mediálních investicích v Česku vloni na podzim na konferenci v Pekingu hovořil i ředitel CEFC a poradce českého prezidenta Jie Ťien-ming: „V České republice jsme investovali do fotbalového klubu a mediální skupiny, financujeme charitativní aktivity, vše z toho je neziskové. Proč to tedy děláme? Protože chceme odstranit kulturní bariéry a snížit náklady nutné k vybudování vzájemné důvěry.“

Mediální investici do firem Empresa Media a Médea bude muset CEFC nyní škrtnout.

Autor je redaktorem portálu HlídacíPes.org

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek