Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čtvrtletní zisk majitele ČSOB vzrostl o víc než 60 procent

Čtvrtletní zisk majitele ČSOB vzrostl o víc než 60 procent

Belgická bankovní a pojišťovací skupina KBC, která je vlastníkem české ČSOB, zvýšila v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk meziročně o víc než 60 procent na 630 milionů eur (16,7 miliardy korun). V České republice její zisk stoupl o 40 procent na 181 milionů eur (4,8 miliardy korun). 

Čtvrtletní zisk KBC výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 501 milionů eur. "Klienti si od nás více půjčovali a také zvýšili své vklady," řekl k výsledkům generální ředitel podniku Johan Thijs. Dodal, že firma zůstává v dobré finanční situaci a překračuje minimální kapitálové požadavky stanovené regulátory.

ČSOB patří společně s Českou spořitelnou, Komerční bankou a UniCredit Bank mezi největší české banky podle výše bilanční sumy. Kromě banky ČSOB je součástí skupiny KBC v České republice také Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Pojišťovna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Factoring, ČSOB Asset Management a skupina Patria.

Banka ČSOB zveřejní své hospodářské výsledky za první čtvrtletí ve čtvrtek ve 14 hodin.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek