Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ČVUT bude vyvíjet kočárky. Gigant Goodbaby očekává průlomové technologie

ČVUT bude vyvíjet kočárky. Gigant Goodbaby očekává průlomové technologie

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) bude vyvíjet technologie pro Goodbaby, holding s obratem kolem miliardy dolarů ročně. Společnost, která je světovým lídrem ve výrobě dětského zboží, a sdružuje firmy vyrábějící zejména autosedačky, kočárky a dalších doplňky, očekává od institutu při Českém vysokém učení technickém hlavně inovativní technologie. 

Pražský CIIRC bude mít na starost inovativní technologie, které chce Goodbaby použít při výrobě nově připravovaných dětských produktů. Institut informatiky a robotiky se zaměřuje hlavně na vývojové technologie v oblasti například automatického řízení a optimalizace, umělou inteligenci či počítačové vidění a diagnostických systémů.

 

Světová špička ve výrobě dětského zboží Goodbaby se sídlem v Šanghaji zahrnující značky z celého světa otevřela v Praze loni v září nový vývojový hub. Výzkumných a vývojových center má tak po celém světě celkem osm. Holding vlastní přes 6 600 patentů a zaměstnává kolem 12 tisíc lidí.

Výkonným ředitelem světového gigantu Goodbaby International je již rok český podnikatel a zakladatel výrobce kočárků CYBEX Martin Poš. Do představenstva firmy nastoupil loni v létě i Jan Řežáb, jeden z nejmladších českých milionářů oceněný za svoje podnikání i časopisem Forbes. Na starosti má bývalý výkonný ředitel Socialbakers digitální technologie a dohlížet bude i na inovace vyvíjené v Česku.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek