Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další rekord bitcoinu. V noci překonal hranici 14 tisíc dolarů a nepřestává růst

Další rekord bitcoinu. V noci překonal hranici 14 tisíc dolarů a nepřestává růst

Hodnota digitální měny bitcoin pokořila další rekord, když se vyšplhala přes 14.000 dolarů. Tuto hodnotu překonala nejznámější digitální měna i na lucemburské burze BitStamp

Na lucemburské burze se nejoblíbenější kryptoměna kolem 07:00 SEČ obchodovala za zhruba 14.160 USD. Bitcoinu pomáhá očekávané spuštění obchodování s bitcoinovými termínovými kontrakty, které na největší burze s kontrakty CME začne za několik dní.

Začátkem roku činila hodnota bitcoinu 1000 dolarů, od té doby s občasnými výraznými výkyvy zaznamenává jeden rekord za druhým. Podle společnosti CMC Markets má vzestup bitcoinu všechny příznaky bubliny. Prý ale "neexistuje způsob, jak poznat, kdy bublina praskne," řekla firma serveru BBC.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední světová kybernetická měna. Vytváří ji síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové virtuální mince stabilním a postupně se zpomalujícím tempem. Je navržen tak, aby ho nikdo nemohl ovlivňovat, ani vlády a centrální banky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek