Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Deutsche Bank opět ve ztrátě. Na pokutách musela zaplatit takřka 200 miliard korun

Deutsche Bank opět ve ztrátě. Na pokutách musela zaplatit takřka 200 miliard korun

Německý bankovní gigant Deutsche Bank byl loni kvůli obřím pokutám, nižším výnosům a nákladům na restrukturalizaci ve ztrátě v přepočtu 38 miliard korun. Ta se sice oproti minulosti výrazně snížila, přesto ale předčila odhady analytiků.

Obzvlášť slabý byl konec roku. Ve 4. čtvrtletí minulého roku zaznamenala banka čistou ztrátu 1,9 miliardy eur (v přepočtu 51 miliard korun). Banka se zavázala zaplatit jen na pokutách a náhradách 7,2 miliardy eur (v přepočtu zhruba 195 miliard eur) například za svou roli v hypoteční americké krizi v roce 2008.

Banka musela čtvrtině svých zaměstnanců seškrtat odměny. Problémy jí způsobují nízké úrokové sazby, zvyšující se regulace a požadavky na kapitál, které se změnily kvůli finanční krizi.

Analytici podle agentury DPA čekali za celý rok ztrátu těsně pod jednou miliardou eur. Banka ale doufá, že náklady na právní spory už dosáhly vrcholu a hospodaření se bude zlepšovat.

Náklady na právní spory překonaly i zisky, jichž banka dosáhla díky zotavení obchodování s dluhopisy. Rezervy na spory Deutsche Bank ve čtvrtletí zvýšila na 7,6 miliardy eur z 5,9 miliardy eur.

Celkové příjmy se za čtvrté čtvrtletí zvýšily o 7,5 procenta na 7,1 miliardy eur (191,8 miliardy Kč). Příjmy v divizi obchodování s dluhopisy vzrostly o 11 procent. Deutsche Bank ale přišla o část tržního podílu na úkor amerických bank, kterým se příjmy z obchodů s dluhopisy více než zdvojnásobily. Částečně je to kvůli zredukování velikosti jejího investičního bankovnictví.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek