Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Developeři z J&T postaví v Bratislavě vlastní Manhattan. Spojí oba břehy Dunaje

Developeři z J&T postaví v Bratislavě vlastní Manhattan. Spojí oba břehy Dunaje

Slovenská metropole se má v režii miliardářů ze skupiny J&T změnit k nepoznání. Projekt spojující břehy Dunaje usiluje o status strategické investice.

Realitní část skupiny J&T plánuje na obou bratislavských březích Dunaje velký developerský projekt. V řadě výškových a dalších budov připravuje výstavbu více než čtvrt milionu metrů čtverečních kanceláří. To vytvoří podmínky pro vznik třiceti tisíc pracovních míst. Koncept nazvaný Spojená Bratislava počítá rovněž s výstavbou 4200 bytů. Chybět nebude zeleň, sportoviště ani nové tramvajové tratě.

„Celkový objem investice má dosáhnout zhruba 1,2 miliardy eur,“ řekl mluvčí J&T Real Estate  Martin Vrba. V přepočtu na koruny to bude kolem 31 miliard korun.

Slovenské hlavní město se dosud rozvíjelo hlavně na levém břehu Dunaje. Výstavba to má ale změnit. Oba břehy mají být přitom spojené novou dopravní infrastrukturou. Ta bude upřednostňovat hromadnou dopravu, cyklisty a pěší před osobními auty.

Developerská divize J&T požádala úřady, aby projekt díky své velikosti získal status významné investice. To na Slovensku následně umožňuje výrazně zrychlit povolovací proces.

Více na  webu E15

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek