Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Do lékáren se vrátí léčebné konopí, bude ale ještě dražší

Do lékáren se vrátí léčebné konopí, bude ale ještě dražší

Po dvou měsících se našel dovozce, který má zájem dodávat léčebné konopí do Česka. Jak deníku E15 potvrdilo ministerstvo zdravotnictví, získal už od inspektorátu omamných a psychotropních látek potřebné povolení k dovozu léčebného konopí. Dodávka už touto dobou má být v České republice, do lékáren se dostane během několika týdnů.

„Aktuálně je třeba vyčkat na certifikát kvality,“ vysvětlila mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová. Jaká firma chce konopí dovážet, to neprozradila. „S ohledem na to, že se jedná o dovoz a distribuci návykové látky, nebudeme z bezpečnostních důvodů název tohoto subjektu sdělovat,“ uvedla Čechová.

Léčebné konopí není v lékárnách dostupné od začátku února. Předchozí český dodavatel nedoložil vyžadované doklady. Sehnat nového českého pěstitele se Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv nedaří. Dvě zakázky musel zrušit. Podle lidí z oboru byly podmínky pro dodavatele velmi nevýhodné.

Hlavní světový producent léčebného konopí je nizozemská firma Bedrocan. Od té k nám bylo před lety léčebné konopí dováženo, ale stálo zhruba 300 korun za gram. To je třikrát více než tuzemské konopí, které v březnu 2016 dodala slušovická firma Elkoplast, která ale nedokázala sehnat potřebný certifikát.

Celý článek najdete na E15.cz.


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek