Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

EET nám asi jako jediným pomohlo, říká zakladatel Twisto Michal Šmída

EET nám asi jako jediným pomohlo, říká zakladatel Twisto Michal Šmída

Český fintechový start-up Twisto Payments rozjíždí další kolo financování svého byznysu. Mezi strategickými investory poptává tři až pět milionů eur, které chce využít mimo jiné k zahraniční expanzi. „V prvním čtvrtletí příštího roku už bychom chtěli mít první pobočku v cizině,“ říká Michal Šmída, zakladatel společnosti, která získala v anketě magazínu E15 Premium cenu Fintech počin roku.

Je s vaší službou, která je vlastně odloženou platbou, nutné expandovat jen do zemí, které mají podobnou kupní sílu jako Česko?

Ano, zaměřujeme se na trhy, které jsou demograficky i strukturou finančních služeb velmi podobné. Proto jdeme na východ, a ne na západ. Třeba v Polsku a na Slovensku je hotovost stále významným instrumentem placení, ať už v maloobchodě, on-line či dobírkou, čemuž naše služba velmi dobře nahrává. Na východě vidíme potenciál, dnes tam není konkurence. Ale půjde o úplně jiný kapitál, než s kterým dokážeme vybudovat firmu tady v Česku.

Kde pro vás cesta na východ končí?

Na Ukrajině a v Rusku. O Rusku ale uvažuji do budoucna, je to až druhá vlna. Nějakou dobu jsem žil v Moskvě a vím, jaký to je trh: má obrovský potenciál, ale ideální je podnikat jen v Moskvě a Petrohradě. Vladivostok bych už nechtěl dělat.

Celý rozhovor si můžete přečíst na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek