Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Evropským akciím se daří. Za poslední rok na tom nebyly lépe

Evropským akciím se daří. Za poslední rok na tom nebyly lépe

Evropské akcie se podle klíčového indexu STOXX 600 vyšplhaly dokonce na nejvyšší hodnotu za posledních 14 měsíců. Vývoj na trzích podpořily zejména příznivé údaje o únorovém vývoji podnikatelské aktivity v eurozóně.

Index německých akcií DAX zakončil obchodování růstem o 1,18 procenta na 11.967,49 bodu, nejvýše od dubna 2015.

Britský index FTSE 100 nicméně 0,34 procenta odepsal a končil na 7274,83 bodu. Dolů ho stáhla největší evropská banka HSBC. Její akcie po zprávě o prudkém poklesu celoročního zisku ztratily 6,5 procenta, a zaznamenaly tak nejprudší jednodenní propad za osm let.

Výsledky průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery ukázaly, že růst podnikatelské aktivity v eurozóně v únoru dosáhl nejrychlejšího tempa za téměř šest let. Analytici předpokládali, že údaje budou signalizovat mírné zpomalení růstu.

Investoři ale zůstávají ostražití kvůli politickým rizikům. Tématem zůstává brexit a k tomu se přidávají například obavy z rostoucích preferencí kandidátky krajní pravice pro francouzské prezidentské volby Marine Le Penové, která navrhuje mimo jiné odchod Francie z eurozóny a uspořádání referenda o členství země v Evropské unii.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek