Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Expremiér Nečas, Kiwi.com i strojaři: se Zemanem letí do Číny desítky zástupců českých firem

Expremiér Nečas, Kiwi.com i strojaři: se Zemanem letí do Číny desítky zástupců českých firem

Prezidenta Miloše Zemana při návštěvě Číny doprovodí přes čtyři desítky zástupců českých firem. V misi Svazu průmyslu a dopravy jsou zastoupeny podniky z různých oblastí od strojírenských po investiční.

Českým firmám pomáhá s byznysem v Číně i bývalý premiér Petr Nečas. Mimo jiné pracuje i pro společnost Delta Capital. Ta s Číňany podniká ve zdravotnictví. "Záštita od expremiéra v zemích typu Číny vždy otevírá dveře," uvedl k obchodní misi majitel Delta Capital Michael Broda.

"Kontakty v Číně se budují dlouhodobě. Zájem o aktuální misi je velký a jde napříč odvětvími průmyslu i služeb,” říká prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák, který obchodní misi do Číny vede.

Cesty na východ se účastní například vyhledávač levných letenek Kiwi.com. Ten loni celosvětově prodal letenky za 330 milionů eur. Jak zakladatel společnosti Oliver Dlouhý již dříve uvedl pro E15, marže společnosti dosahují zhruba patnáct procent.„Většina provozu v zahraničí se děje přes partnery, vlastní značka má ještě rezervy,“ doplnil Dlouhý, jehož podnik se nyní hodlá prezentovat jako součást podnikatelské mise v Číně. 

Celý článek si přečtěte na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek