Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

EY Podnikatelem roku ve Zlínském kraji je Stanislav Martinec. Jeho firma vyrobila i český stadion pro Expo 2015

EY Podnikatelem roku ve Zlínském kraji je Stanislav Martinec. Jeho firma vyrobila i český stadion pro Expo 2015

EY Podnikatelem roku 2017 ve Zlínském kraji je Stanislav Martinec, majitel vizovické společnosti Koma Modular. Firma vyrábí modulární systémy, vyrobila také český pavilon pro světovou výstavu Expo 2015 v Miláně. Zaměstnává asi 250 lidí. Výsledky krajského kola soutěže, kterou organizuje společnost EY, byly dnes vyhlášeny ve Zlíně.

„Firma dlouhodobě navazuje na baťovské principy a nebojím se říct, že i na principy prvorepublikové, kdy směnka byla směnka a podnikatel byl podnikatel. Jsme tady od toho, abychom to postupně měnili v lepší,“ uvedl po vyhlášení výsledků Martinec.

Koma Modular již dříve vyhrála soutěž Inovační firma Zlínského kraje, byla také Firmou roku Zlínského kraje.

Loni zvítězil v krajském kole podnikatelské soutěže spolumajitel společnosti Tescoma Petr Chmela. Tescoma patří k předním evropským výrobcům kuchyňských potřeb a potřeb pro domácnost. Chmela se loni stal také celostátním vítězem soutěže a zúčastnil se světového finále v Monte Carlu.

V předchozích letech ve Zlínském kraji v soutěži uspěl generální ředitel zlínské strojírenské firmy TAJMAC-ZPS Michele Taiariol, majitel společnosti Gemini oční klinika Pavel Stodůlka a majitelé Chropyňské strojírny František a Robert Kudelovi.