Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Gates se pořádně plácl přes kapsu. Charitě věnoval přes osmdesát miliard, nejvíce od roku 2000

Gates se pořádně plácl přes kapsu. Charitě věnoval přes osmdesát miliard, nejvíce od roku 2000

Zakladatel americké softwarové společnosti Microsoft Bill Gates se v červnu vzdal 64 milionů akcií Microsoftu v hodnotě 3,6 miliardy dolarů (přes 80 miliard Kč) a věnoval je na charitu. Gates ale i tak zůstává nejbohatším člověkem na světě, i když částka, kterou nyní věnoval, je největší od roku 2000. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Hodnota těchto akcií se rovná necelým pěti procentům Gatesova celkového majetku, který činí odhadem 89,9 miliardy dolarů (dva biliony Kč). Podíl Billa Gatese v Microsoftu se nyní snížil na 1,3 procenta.

Ačkoliv se Gates akcií vzdal už v červnu, veřejnost se o tom dozvěděla až nyní, po zveřejnění příslušných formulářů určených Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

Od roku 1994 věnoval nyní jednašedesátiletý Gates s manželkou Melindou na charitativní účely kolem 35 miliard dolarů.

V roce 2010 Bill Gates a Warren Buffett založili fond Giving Pledge a zahájili kampaň, jejímž cílem je získat další velmi bohaté lidi, aby se k nim připojili a věnovali alespoň polovinu svého majetku na charitu. Od té doby se k nim přidalo více než 170 lidí, mezi nimi například spoluzakladatel společnosti Facebook Mark Zuckerberg či podnikatel David Rockefeller.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek