Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hypotéky dále zdražují. Lidé se však nových úvěrů nebojí

Hypotéky dále zdražují. Lidé se však nových úvěrů nebojí

Ceny hypoték se odrážejí ode dna. Podle údajů Fincentra Hypoindexu vystoupila průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů v březnu meziměsíčně o 0,08 procentního bodu na 1,95 procenta. I přesto však zájem Čechů o hypotéky nepolevuje.

Ceny hypoték se na jaře odrážejí ode dna, svého minima úroky dosáhly v závěru loňského roku, kdy průměrná sazba činila 1,77 procenta. Jedním z důvodů růstu je fakt, že v prosinci začal platit zákon o spotřebitelském úvěru a velké banky v této souvislosti ohlásily růst sazeb. A vyšších úroků se nejspíše dočkáme i v dalších měsících.

„Česká národní banka počátkem dubna ukončila intervence na kurzu koruny k euru, postupně se začnou normalizovat výnosy státních dluhopisů a zvyšovat ceny zdrojů. Nadále tak lze očekávat pozvolný růst sazeb," říká analytik Fincentra Josef Rajdl.

Zájem o hypoteční úvěry je však i přes rostoucí úrokovou míru značný. V březnu si do bank přišlo pro hypotéku přes deset tisíc klientů, což je nejvíce za poslední čtyři měsíce. Objem březnových hypoték činil 21,1 miliardy korun, což představuje meziměsíční zvýšení o více než dvě miliardy.

„I přes silné tempo růstu se ukazuje, že je český hypoteční trh zdravý a nehrozí mu žádná aktuální rizika," komentuje aktuální data ředitel poradenské firmy Chytrý Honza Jiří Paták.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek