Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Impérium, kam patří legendární Pyramida a další hotely, je pod útokem. Firmy chce převzít tajemný muž ze severních Čech

Impérium, kam patří legendární Pyramida a další hotely, je pod útokem. Firmy chce převzít tajemný muž ze severních Čech

Jedna z největších českých hotelových sítí Orea Hotels, hotely jako je legendární Pyramida v Praze 6 nebo Zvon v Mariánských Lázních a řada dalších nemovitostí ze skupiny Cimex v součtu za miliardy korun čelí pokusu o převzetí. Patnáct firem, kterým patří domy a hotely po celém Česku, změnilo vlastníka. Upozornil na to server E15.

Celkem patnáct firem, v nichž jsou tyto reality umístěné, podle obchodního rejstříku změnily majitele i statutární orgán. Avšak původní vlastník Cimex nic netušil. Změny jsou proto podle skupiny neoprávněné a neodpovídají právnímu stavu.

„Zjevně se jednalo o připravenou akci s použitím falšovaných dokumentů. Podnikáme veškeré právní kroky vedoucí k nápravě do relevantního stavu. Samozřejmě jsme se obrátili na policii a podali trestní oznámení na neznámého pachatele,“ řekl E15.cz Pavel Štastný, ředitel vnitřních záležitostí Cimexu.

Firmy s majetkem v miliardách korun vyvedla z Cimexu letos na jaře založená společnost Philomena se základním kapitálem deset tisíc korun. Jejím vlastníkem a jednatelem je Viktor Chlup ze severočeského Lučního Chvojna.

Kdo je Viktor Chlup a jaké šrámy má jeho minulost? Čtěte pokračování článku zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek